Zalety soczewek kontaktowych, czyli dlaczego warto nosić kontakty

Podziel się:

Kłopoty ze wzrokiem są obecnie jedną z najczęściej występujących dolegliwości. Na krótko- albo dalekowzroczność cierpi szerokie grono ludzi w różnym wieku – zarówno osób dorosłych i starszych, jak też młodzieży i dzieci. W przypadku problemów z widzeniem lekarz okulista zaleca zazwyczaj noszenie okularów korekcyjnych. Okulary wiążą się jednakże z wieloma ograniczeniami, dlatego też w takim przypadku lepszym rozwiązaniem mogą być tzw. kontakty. Sprawdź, jakie są zalety soczewek kontaktowych i dowiedz się, dlaczego warto je nosić.

  1. Wygoda ponad wszystko
  2. Świetny wygląd
  3. Niewysoka cena

Wygoda ponad wszystko

Niewątpliwą zaletą szkieł kontaktowych jest wygoda związana z ich noszeniem. Stosowanie okularów ogranicza znacznie liczne aktywności. Trudno wyobrazić sobie pływanie, jak również komfortowe bieganie, wspinaczkę czy też uprawianie sportów siłowych (boks, wrestling, a także karate czy judo) w okularach. W takich przypadkach soczewki kontaktowe ze sklepu twojepierwsze.pl są idealnym rozwiązaniem. Ich założenie sprawia, że nie trzeba rezygnować z żadnych aktywności. Można pływać, biegać czy uprawiać dowolne inne sporty bez obaw, że coś się stłucze, zbije lub połamie.

Świetny wygląd

Osoby, u których wykryto wadę wzroku, często martwią się, że okulary zmienią ich wygląd na gorsze. Niestety, pomimo szerokiego wyboru różnego rodzaju oprawek, nie wszyscy wyglądają w nich dobrze. W takich sytuacjach soczewki są więc idealne. Dzięki nim nic nie zmienia się w wyglądzie danej osoby. Szkła poprawiają zdolność widzenia, ale są przy tym niewidoczne dla osób z zewnątrz. Jest to więc najlepsza opcja dla tych kobiet i mężczyzn, dla których kwestia odpowiedniego wyglądu jest bardzo ważna.

Poza klasycznymi, czyli przezroczystymi soczewkami kontaktowymi, dostępne są również szkła kolorowe. Co istotne, można zakupić modele z różnymi mocami – tzw. plusami i minusami, czyli przeznaczone dla osób krótko- i dalekowzrocznych. Do najpopularniejszych szkieł tego typu należą soczewki zielone, niebieskie i brązowe. Pozwalają one w wygodny, szybki i bardzo prosty sposób zmienić kolor tęczówki, a tym samym niewysokim kosztem całkowicie odmienić swój wygląd. Poza wspomnianymi wyżej barwami, dostępne są również modele o wiele bardziej niestandardowe – czerwone, szare, fioletowe czy czarne, a także z wieloma najróżniejszymi wzorami. Można więc wybierać spośród szkieł w paski, kratę, wzór stylizowany na skórę węża czy tygrysa, a nawet koronkę czy mandalę. Wybór jest więc tak szeroki, że każdy z łatwością znaleźć może model najlepiej odpowiadający konkretnym gustom i potrzebom.

Niewysoka cena

Szeroka dostępność szkieł wiąże się również z kwestią finansową. Para miesięcznych soczewek to zazwyczaj koszt wynoszący od 30 do 45 złotych (w zależności od modelu, sklepu czy też występującej aktualnie promocji). Dzięki temu można szybko i niedrogo zmieniać swój wygląd co miesiąc, testując różnorodne kolory szkieł. Jest to zazwyczaj niemożliwe w przypadku okularów, biorąc pod uwagę ich dość wysoką cenę. Koszt wykonania okularów wynosi przynajmniej kilkaset złotych, przez co niewiele osób może pozwolić sobie na kilka par o różnych oprawkach. W takim przypadku znacznie tańsze soczewki kontaktowe są optymalnym rozwiązaniem.

Wymienione wyżej zalety soczewek kontaktowych nie są jedynymi korzyściami, jakie wynikają z noszenia szkieł. Jeśli chcesz poznać ich więcej, zobacz zalety soczewek kontaktowych zaprezentowane na stronie tematycznej. Poznanie wszystkich zalet z pewnością pomoże ci w podjęciu decyzji o ich stosowaniu.

3 komentarze

Skomentuj artykuł!