Podziel się:

Raqs sharki, czyli taniec arabski, czy też taniec orientalny, znany w szerszych kręgach pod popularną nazwą „taniec brzucha” wywodzi się z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Znaną nam obecnie postać przyjął na początku XX wieku w Egipcie czerpiąc ze sztuki lokalnej oraz zachodnich tradycji tanecznych, między innymi salsy i baletu.

Taniec brzucha – trochę historii

Pierwotnie raqs sharki praktykowany był wyłącznie przez kobiety w ich własnym gronie. Przekazywano Taniec brzuchago z pokolenia na pokolenie, co stanowiło formę inicjacji i dzielenie się doświadczeniem życiowym.  Towarzyszył kobietom w najważniejszych momentach ich życia, między innymi przy narodzinach i ślubach. Jego najbardziej charakterystyczne elementy to płynne ruchy bioder i całego ciała, subtelne gesty rąk oraz shimmy – charakterystyczne „drżenie”.

Uniwersalność

O sile tańca brzucha stanowi jego uniwersalność. Może go wykonywać absolutnie każda kobieta, począwszy od nastolatek, aż do dojrzałych pań. Nie ma najmniejszego tu znaczenia budowa ciała, waga czy wzrost. Raqs sharki z każdej kobiety wydobędzie to co najpiękniejsze.

 

Taniec brzuchaKobiecość

Bellydance to esencja kobiecości! Subtelne, ekspresyjne ruchy rąk, zmysłowe ruchy bioder, gracja i wdzięk podkreślają indywidualne piękno i subtelną seksualność każdej tancerki. Dzięki temu raqs sharki daje każdej kobiecie szansę na poznanie swojego ciała, zaakceptowanie i zrozumienie siebie oraz docenienie swojego własnego, niepowtarzalnego piękna.

Raqs sharki, jako terapia

Dzięki temu sztuka ta jest nie tylko aktywnością ruchową, ale również formą terapii. Umożliwia wyzbycie się kompleksów, wypracowanie harmonii duszy i ciała oraz wyzwolenie potężnych pokładów pozytywnej energii. Efektem jest wyzbycie się wszelkiego rodzaju napięć, zarówno psychicznych jak i fizycznych, a także poczucie odprężenie i relaksu.

Wielopoziomowy treningTaniec brzucha

Taniec brzucha to również forma aktywności ruchowej gwarantująca zrzucenie zbędnych kilogramów oraz wymodelowanie sylwetki. Stworzony przez kobiety i dla kobiet, jak żaden inny kształtuje najważniejsze, najbardziej newralgiczne części kobiecego ciała. Wzmacnia i ujędrnia mięśnie brzucha, bioder, ud i pośladków, wyszczupla talię, a przy tym wyrabia mięśnie łydek i stóp. Ponadto raqs sharki łagodzi bóle okolic kręgosłupa, a nawet… wzmacniając mięśnie dna miednicy zwiększa zdolność odczuwania satysfakcji seksualnej.

Adrianna Mach

Adrianna Mach

Fotografia artystyczna, reklamowa - pasjonatka dwóch odrębnych kategorii. Każde przedsięwzięcie to dla niej nowa historia i całkiem nowe wyzwanie. Na łamach naszego magazynu recenzuje dla Was zarówno komercyjne, jak i amatorskie przedsięwzięcia. Zawsze opisując rzeczywistość bezstronnie i merytorycznie.

2 komentarze

  1. Gdyby to był damski plecak z materiału, jak pokazany na tym blogu, to po prostu zamiast prać ręcznie, można by wrzuciuć go do pralki. PS. opis tańca rzeczywiście pomocny, chociaż raqs sharki to nie moja bajka 🙂 .

Skomentuj artykuł!