Symbolika męskiego sygnetu

Podziel się:
symbolika męskiego sygnetu

W naszej kulturze utrwaliło się, że to panie często ozdabiają swe ciało kosztowną i pięknie wyglądającą, w połączeniu z wyszukanymi kreacjami, biżuterią. Współcześnie jednakże ten zwyczaj odchodzi powoli do lamusa, jako że panowie śledzący trendy modowe również pragną podkreślić swoją indywidualność i szyk, przywdziewając bransoletki, łańcuszki z przywieszkami a także sygnety będące głównym tematem poniższego artykułu.

 

Męskie sygnety często mają nie tylko wartość materialną ale być może nawet częściej, sentymentalną i historyczną. Często bowiem zostają odziedziczone po krewnych. Sygnety takie najczęściej wykonane są ze szczerego złota lub wysokiej jakości srebra i dodatkowo dekorowane cennymi kamieniami szlachetnymi lub bursztynem. Napotkać możemy również błyskotki z dodatkowym grawerem, które dzięki wyrytemu w nim napisowi stają się rzeczami jedynymi w swoim rodzaju i dzięki temu rokrocznie zyskują na wartości.

Na sygnety decydują się również zamożni przedsiębiorcy, którzy to mają już dosyć pojawiania się na ważnych spotkaniach i bankietach wyłącznie w markowym garniturze.
Pomimo, że na pewno nie jest on tani, to nie wyróżnia się jednak na tle podobnych kreacji, a więc potrzebne jest zadbanie o choćby minimalną ilość ekstrawagancji. Jak zauważyć można przeglądając zdjęcia z takich spotkań, że wśród kruszców, z których wykonana może być tego typu biżuteria prym wiodą przede wszystkim złoto (zarówno żółte jak i białe) oraz platyna. Mężczyźni nie unikają także delikatnych elementów dekoracyjnych, nabywając sygnety wysadzane dodatkowo cyrkoniami lub – wersjach komfortowych błyskotek – rubinami i diamentami. Osoba nosząca tego typu błyskotkę może mieć gwarancję, że odznaczać się będzie w tłumie i wywrze na partnerach piorunujące wrażenie.

Niepowtarzalną kategorią panów zainteresowanych sygnetami są patrioci, którzy chcą poprzez noszoną biżuterię zamanifestować wyznawane wartości oraz przywiązanie do ojczyzny. W większości przypadków decydują się oni na sygnety srebrne, relatywnie grube, na których górnej części widnieje orzeł biały, kotwica lub inny symbol poświadczający o heroicznej i trudnej historii Rzeczypospolitej Polskiej. Bogatsi przedstawiciele rzeczonej grupy niekiedy decydują się także na sygnety wykonane ze złota, jednak jak podają jubilerzy, największą cześć stanowią mężczyźni decydujący się na równie pięknie wyglądające i tańsze srebro.

Zdanie, że biżuteria jest przeznaczona wyłącznie dla pań, natomiast panowie nie identyfikują się z jakimikolwiek błyskotkami śmiało możemy odesłać do lamusa. Przedstawiciele płci brzydkiej coraz częściej dbają o własny wygląd i mają świadomość, że trudno o lepszy sposób pokazania własnego stylu niż właśnie poprzez elegancki oraz odpowiednio dobrany do wyjątkowej okazji sygnet, zazwyczaj połączony dodatkowo z łańcuszkiem wykonanym z jadnakowego kruszcu. Oczekujemy, że niniejszy tekst zdopinguje niezdecydowanych czytelników płci męskich do kupienie takiego elementu dekoracyjnego – zapewniamy, że są one warte swojej ceny!

Adrianna Mach

Adrianna Mach

Fotografia artystyczna, reklamowa - pasjonatka dwóch odrębnych kategorii. Każde przedsięwzięcie to dla niej nowa historia i całkiem nowe wyzwanie. Na łamach naszego magazynu recenzuje dla Was zarówno komercyjne, jak i amatorskie przedsięwzięcia. Zawsze opisując rzeczywistość bezstronnie i merytorycznie.

Skomentuj artykuł!