Streetwear – moda poza kontrolą

Podziel się:
streetwear moda

Streetwear to dosłownie „moda uliczna”, jednak pod tym pojęciem kryje się znacznie więcej. To moda młodzieżowa dla ludzi w każdym wieku. Wygodna, wysublimowana i z charakterem.

Buntownicze inspiracje

Pionierami streetweru byli w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych przedstawiciele kultury punkrockowej i hiphopowej. Łączyło ich jedno: pragnienie wyróżnienia się z tłumu i podkreślenia swojej odrębności oraz… chęć prowokacji. Dziś moda uliczna to głównie oryginalność, luz, stroje sportowe, ale niepozbawione wysublimowanej elegancji.

Streetwear z muzyką w tle

Styl ten u swych korzeni był silnie związany z muzyką i związek ten przetrwał do dzisiaj wpływając na ogromne bogactwo widoczne w jego obrębie. W ofercie streetwearowych sklepów znajdujemy mocno zróżnicowane kolekcje tworzone stricte po określone gatunki muzyczne.

streetwear modna uliczna

Moda nieuchwytna

Streetwear inspiruje się przestrzenią publiczną, a co za tym idzie, nieustannie się zmienia, ewoluuje wraz ze zmieniającymi się okolicznościami. Stanowi mariaż sztuki, polityki oraz szeroko pojętej atmosfery panującej w danym momencie. Istnieje poza i niezależnie od światowych trendów mody skupiając się na jakości i ponadczasowości. Rządzi się swoimi własnymi prawami i zasadami, co czyni go niezwykle trudnym do zdefiniowania.

Moda dla odważnych

Streetwear to styl dedykowany absolutnie dla każdego, nie tylko dla nastolatków, ale i dla ludzi dojrzałych. Warunkiem jest wyłącznie odwaga, indywidualizm i pragnienie wyróżniania się z tłumu.

Marika Kuśnierz

Marika Kuśnierz

Miłośniczka stylu vintage i wszystkiego co w modzie nietypowe. Zawsze docenia odwagę i niesztampowe outfity.

3 komentarze

  1. Ja uwielbiam modę na swój rachunek. Nienawidzę się ograniczać, dlatego też szukam inspiracji wszędzie. Ja na przykład uwielbiam małe torebki. Jeśli także szukasz w tym obszarze inspiracji to zobacz te małe torebeczki z Poznania i zobacz jak wiele możliwości idzie w tym kierunku.

Skomentuj artykuł!