Sesja zdjęciowa – w plenerze, czy w studio?

Podziel się:
wynajęcie studia
Postęp technologiczny sprawił, że wysokiej jakości sprzęt fotograficzny stał się znacznie bardziej przystępny dla pasjonatów uwieczniania na kliszy czy też karcie pamięci wyjątkowych chwil, a co za tym idzie – jak grzyby po deszczu wyrastać zaczęły profesjonalne studia fotograficzne oferujące swoim klientom wysokiej jakości sesje fotograficzne.
Niejeden i niejedna z nas staje jednakże przed swoistą bolączką, a mianowicie jaką formę takiego przedsięwzięcia wybrać? Czy lepiej będzie umówić się na sesję w studio, czy też udać się z fotografem w malowniczy teren?

 

Eksperci przyznają, że każde z rozwiązań ma swoje korzyści oraz odpowiednie jest w określonej sytuacji. Przyjrzyjmy się więc najpierw pierwszemu ze scenariuszy. Na sesję w studio warto zdecydować się w sytuacji, gdy zależy nam na formalnych, eleganckich oraz w pełni aranżowanych zdjęciach, które następnie będziemy mogli wykorzystać w dokumentach, opublikować na swojej stronie firmowej, czy też wykorzystać jako swoistą wizytówkę naszej aktywności zawodowej. Wynajęcie studia fotograficznego nie jest w dzisiejszych czasach żadnym problemem. Zwłaszcza w większych miastach. Ceny wahają się w granicach kilkuset złotych za godzinę.

Sesja w plenerze najlepiej sprawdzi się natomiast w przypadku osób kreatywnych, które pragną zaprezentować siebie w określonej sytuacji czy też w niezwykłych okolicznościach natury. Po rozwiązanie to sięgają najczęściej pary młode podczas sesji ślubnej. Niektórzy z nowożeńców sami wybierają gdzie oraz w jakiej sytuacji mają zostać uwiecznieni, inni natomiast zdają się na gust estetyczny oraz pomysłowość fotografa. Prawdziwi profesjonaliści w swoim fachu mają bowiem zawsze na podorędziu co najmniej kilka ciekawych, dziewiczych oraz nieuczęszczanych przez zbyt wielu turystów czy lokalnych mieszkańców miejsc, w którym wyjątkowość uczucia można dodatkowo podkreślić zapierającym w dech piersiach tłem.

Czy jednakże sesje zdjęciowe na zewnątrz ograniczają się jedynie do tych, w których udział biorą szczęśliwie zakochani młodzi ludzie? Jak najbardziej nie! Stanowią one także perfekcyjny sposób wyrazu w przypadku osób uprawiających sporty ekstremalne, dużo podróżujących, czy też wykonujących niezwykle wymagający lub niebezpieczny zawód. Prawdziwych emocji oraz niezwykłości takich ludzi po prostu nie da się wyrazić w komfortowych czterech ścianach studia, dlatego też fotograf proszony jest, by towarzyszył atletom, obieżyświatom lub osobom o niezwykłych pasjach ze swoim sprzętem, bowiem dopiero wtedy będzie on mógł w pełni zrozumieć specyfikę czynności, którym oddają się oni na co dzień, a co za tym idzie – wykonać piękne, pełne głębi oraz zachęcające do refleksji zdjęcia.

Doskonale widać więc, że w przypadku pytania zadanego pod koniec pierwszego paragrafu niniejszego wpisu nad wyraz trudno jest o jednoznaczną odpowiedź, bowiem wszystko zależy od oczekiwań klienta oraz tematyki sesji. Jesteśmy jednakże święcie przekonani, że przy wyborze odpowiedniego eksperta oraz otwarciu się na kreatywne pomysły i rozwiązania, każda z nich wiązać się będzie z zachwycającymi rezultatami, którymi to niemalże natychmiast będziemy chcieli się pochwalić swoim znajomym czy też rodzinie!

Adrianna Mach

Adrianna Mach

Fotografia artystyczna, reklamowa - pasjonatka dwóch odrębnych kategorii. Każde przedsięwzięcie to dla niej nowa historia i całkiem nowe wyzwanie. Na łamach naszego magazynu recenzuje dla Was zarówno komercyjne, jak i amatorskie przedsięwzięcia. Zawsze opisując rzeczywistość bezstronnie i merytorycznie.

3 komentarze

  1. Dla mnie sesja plenerowa to podstawa! Pracuję jako modelka i brałam udział w kilku sesjach z produktami. Wiem jak ważne jest odpowiednie zaprezentowanie produktu, moje realizacje znajdziecie na blogu blogosia.pl.

Skomentuj artykuł!