Sekrety pięknej skóry – codzienna pielęgnacja ciała

Podziel się:
codzienna pielegnacja ciala

Każda z nas marzy o pięknej, jędrnej, elastycznej, przyjemnej w dotyku skórze. Niestety jednak, jak mówi stare przysłowie, nie ma nic za darmo i aby to marzenie udało się zrealizować, nie obejdzie się bez wysiłku, dyscypliny i zaangażowania.

Kompleksowa pielęgnacja ciała

Pielęgnacja ciała to znacznie więcej niż wieczorne wklepywanie balsamu czy okazjonalnie wykonany peeling. To złożony proces składający się z trzech podstawowych etapów: higieny, pielęgnacji i zabiegów uzupełniających.

Higiena

W tym momencie zapewne wiele z Was się obruszy. Wszak sprawa jest oczywista! Ale czy na pewno? Okazuje się, że nie do końca. W tym punkcie nie chodzi bowiem wyłącznie o codzienny prysznic, ale również o zastosowanie odpowiednich kosmetyków. Wszystkie preparaty powinny być optymalnie dostosowane do rodzaju skóry i wieku użytkownika. Ponadto, nie wolno zapominać o stosowaniu odpowiednich kosmetyków do różnych części ciała, w tym okolic intymnych.

Pielęgnacja

Pielęgnacja ma na celu przede wszystkim zapewnienie skórze właściwego poziomu nawilżenia, jędrności, ochrony przed promieniowaniem UV, mrozem, wiatrem i pozostałymi czynnikami środowiskowymi. Kluczem do sukcesu jest tu stosowanie odpowiedniego balsamu do ciała, dobranego do rodzaju i kondycji skóry oraz do pory roku: nawilżającego latem, natłuszczającego zimą.

Zabiegi uzupełniające

Pod tym dość enigmatycznym hasłem kryją się wszelkie peelingi, maseczki i kąpiele z dodatkiem pielęgnujących substancji. Zabiegi uzupełniające powinny być wykonywane raz w tygodniu, w najgorszym razie raz na dwa tygodnie. Naprawdę warto raz na jakiś czas poświęcić całe popołudnie lub wieczór tylko dla siebie. W zamian otrzymamy otrzymamy wygładzoną, wzmocnioną i rozświetloną skórę.

Marika Kuśnierz

Marika Kuśnierz

Miłośniczka stylu vintage i wszystkiego co w modzie nietypowe. Zawsze docenia odwagę i niesztampowe outfity.

4 komentarze

Skomentuj artykuł!