Pożyczki za darmo

Podziel się:

Oferty darmowych pożyczek internetowych kuszą ludzi w potrzebie finansowej. Szybki zastrzyk niezbędnej gotówki bez zbędnych formalności, zaświadczeń i przedstawiania celu na jaki potrzebna będzie gotówka to bardzo dobra alternatywa. Niezbędny jest jednak zdrowy rozsądek, wyposażenie się w niezbędną wiedzę i przede wszystkim brak pośpiechu.

Z takim podejściem nie tylko uda nam się bezpiecznie pożyczyć pieniądze, ale też nie popaść w lawinę długów i rzeczywiście skorzystać z atrakcyjnej oferty pożyczkobiorcy. Aktualnie, największą popularnością cieszą się pożyczki darmowe, a więc o oprocentowaniu równym 0. Czy rzeczywiście jest to możliwe, czy może jest to kolejny chwyt marketingowy, który ma na celu zwabienie potencjalnego klienta?

Zasady darmowej pożyczki

Wydaje się, że internetowa, darmowa pożyczka jest niemożliwa – w końcu na czym miałby zarabiać pożyczkodawca? Nie ma powodu ukrywać, że jest to po prostu element kampanii marketingowej, ale pożyczka 0 % rzeczywiście istnieje i można z niej skorzystać – pieniądze można pożyczyć bez dodatkowych kosztów, oddając dokładnie taką ilość, jaką się pożyczyło. Niezbędne jest jednak spełnienie istotnego warunku – gotówka musi zostać spłacona w regulaminowym czasie, który został określony w podpisywanej z pożyczkodawcą umowie. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie www.viasms.pl.

Zazwyczaj jest to 30 dni, ale obowiązkiem pożyczkobiorcy jest oczywiście upewnić się, że rzeczywiście ma on tyle, a nie mniej czasu. Oczywiście należy liczyć się również z ograniczeniem w postaci kwoty – zazwyczaj taka promocja dotyczy niewielkich sum – w zależności od firmy może to być na przykład 1500 złotych. Nie należy zapominać również, że darmowa pożyczka internetowa to zazwyczaj tylko jednorazowa możliwość – firmy pożyczkowe rywalizują o klienta i w ramach tej rywalizacji oferują coraz to ciekawsze rozwiązania. W tym wypadku jest to możliwość zaciągnięcia darmowej pożyczki rozumianej, jako pierwsza pożyczka u konkretnego pożyczkobiorcy. Oczywiście będąc stałym klientem, zapewne również można liczyć na interesujące propozycje, ale te kwestie ustalane są już indywidualnie.

Jak pożyczyć pieniądze bezpiecznie?

Aby nie popaść w lawinę długów, wystarczy odpowiednie podejście – specjaliści zalecają, aby przed zawarciem umowy dokonać następujących czynności:

  • sprawdzić opinie o pożyczkobiorcy
  • potwierdzić legalność firmy oferującej pożyczkę
  • dokładnie zapoznać się z umową
  • w razie niejasności, skontaktować się ze specjalistą

Na szczęście nieuczciwe praktyki tego typu są coraz mniej spotykane, ponieważ konsumenta chroni ustawa anty-lichwiarska zapobiegająca ustalaniu horrendalnie wysokich opłat i prowizji. Mimo to, nadal zdarzają się nieprzyjemne sytuacja, dlatego najgorsze co można zrobić, to podpisać umowę bez dokładnego zapoznania się z nią.

Najważniejsze zadanie, jakie stoi przed pożyczkobiorcą jest zatem sprawdzenie przewidywanych kar. Dotyczy to przede wszystkim pożyczki darmowej – zazwyczaj, w przypadku nie dotrzymania terminu spłaty, jako klienci zostaniemy nie tylko obarczeni dodatkowymi kosztami zapisanymi w umowie, ale może okazać się, że zostaniemy wpisani także na czarną listę nierzetelnych pożyczkobiorców BIK, KRD i BIG.

Artykuł przygotowany przy współpracy z portalem Viasms.pl, oferującym darmowe pożyczki, chwilówki, szybkie pożyczki gotówkowe na dowód.

Adrianna Mach

Adrianna Mach

Fotografia artystyczna, reklamowa - pasjonatka dwóch odrębnych kategorii. Każde przedsięwzięcie to dla niej nowa historia i całkiem nowe wyzwanie. Na łamach naszego magazynu recenzuje dla Was zarówno komercyjne, jak i amatorskie przedsięwzięcia. Zawsze opisując rzeczywistość bezstronnie i merytorycznie.

1 Komentarz

Skomentuj artykuł!