Podziel się:

Jeśli zależy Ci na wydajności i efektywności, musisz wybierać sprawdzone rozwiązania i najlepszej jakości narzędzia. Płynne działanie sprzętu komputerowego przełoży się zarówno na komfort pracowników, jak i szybkość realizacji powierzonych zadań. Warto więc sięgać po oryginalny asortyment od renomowanym producentów. Doskonałym przykładem są laptopy Dell, które mogą pochwalić się uznaniem przedsiębiorców i specjalistów na całym świecie.

Laptopy Dell Latitude (dostępne w sklepie komputerowym Gigam.pl) cieszą się szczególną popularnością. Są to wytrzymałe i niezawodne konstrukcje, które można nabyć w wielu interesujących konfiguracjach. Dzięki temu każdy znajdzie asortyment spełniający wszystkie indywidualne oczekiwania użytkowników. Przyjrzyjmy się zatem i porównajmy kilka modeli z serii Dell latitude 5490. Mamy nadzieję, że dzięki temu laptopy biznesowe nie będą mieć tobą żadnych tajemnic.

Procesor, pamięć RAM, dysk twardy – sprzęt dla mobilnych pracowników biurowych lub handlowców

Wysyłając specjalistów w teren, trzeba wyposażyć ich w niezbędne narzędzia. Jednym z nich jest telefon komórkowych, drugim pojazd służbowy, a trzecim laptop. Realizacja zadań służbowych w trasie jest często utrudniona, dlatego sam laptop nie powinien być dużych rozmiarów. Dell latitude 5490 oferuje zaledwie 14 cali. Jest to jednak wystarczające, by zapewnić odpowiednią widoczność ekranu i satysfakcjonującą rozdzielczość, nie powodując jednocześnie dyskomfortu podczas pracy ze sprzętem na kolanach.

Warto zaznaczyć, że producent oferuje w serii 5490 dwie wersje konfiguracji: Dell Latitude i5 i coś z nieco mocniejszym nowszym procesorem, czyli Dell Latitude i7. Otrzymujemy również wybór pojemności dysku 256 i 512 GB SSD oraz pamięci RAM 8 i 16 GB DDR4.

Dell latitude 5490 w cenie 5200 złotych:

  • procesor Intel Core i5 Mobile i5-8250U o częstotliwości 1,6-3,4 GHz,
  • dysk twardy 256 GB SSD,
  • 8 GB pamięci RAM DDR4 z możliwością rozbudowy do 32 GB.

Model Dell Latitude i5 w cenie 6650 zł:

  • procesor Intel Core i5 Mobile i5-8350U o częstotliwości 1,7-3,7 GHz,
  • dysk twardy 512 GB SSD,
  • 16 GB pamięci RAM DDR4 z możliwości rozbudowy do 32 GB.

Są to jedyne parametry, którymi różnią się te dwa komputery mobilne. Czy warto dopłacać do droższej konstrukcji? Wszystko zależy od Waszych preferencji, możliwości i przede wszystkim oczekiwań. W wielu przypadkach jest to konieczność.

Laptopy biznesowe do zadań specjalnych – najwyższa półka dla wymagających

Partnerzy biznesowi i poważni inwestorzy zwracają ogromną uwagę na wykorzystywany sprzęt i  akcesoria. Nie można ich odwiedzić z laptopem, który będzie się zacinać np. podczas prezentacji lub lekko podstarzałym i zniszczonym notebookiem. Dell latitude 5490 z procesorem i5 jest doskonałym wyborem, ponieważ wydajny procesor obsłuży bez problemu wielowątkowe procesy. Warto jednak postawić na dysk 512 GB SSD i 16 GB pamięci RAM. Dzięki temu nawet profesjonalne oprogramowanie nie powinno powodować nieprzewidzianych problemów.

Seria 5490 charakteryzuje się niewielką wagą na poziomie 1,6 kg. Posiada ona również Kensington Lock konektor, dzięki czemu przystosowana jest do pracy w terenie. Biorąc pod uwagę specjalistów korzystających z pociągów, autobusów lub publicznych sal coworkingowych, dodatkowe zabezpieczenie KLK może okazać się niezbędne.

Masz jakieś pytania lub chcesz upewnić się przed zakupem, że Twój wybór jest właściwym? Warto skontaktować się z profesjonalistami, którzy na co dzień obcują z komputerami i często rozmawiają z klientami na temat zastosowań wyposażenia. Pracownicy takiego sklepu jak Gigam.pl to zespół, który na pewno zaspokoi Twoje potrzeby i pomoże w inwestycji.

Adrianna Mach

Adrianna Mach

Fotografia artystyczna, reklamowa - pasjonatka dwóch odrębnych kategorii. Każde przedsięwzięcie to dla niej nowa historia i całkiem nowe wyzwanie. Na łamach naszego magazynu recenzuje dla Was zarówno komercyjne, jak i amatorskie przedsięwzięcia. Zawsze opisując rzeczywistość bezstronnie i merytorycznie.

2 komentarze

  1. Zdecydowanie Dell. Jeśli chodzi o laptopy to mój faworyt. Generalnie zawsze ceniłem sobie Asusa, ale oni poszli jakoś w design i wg. mnie marka ta się popsuła. Dell czy to komputery PC, czy laptopy, czy torby na laptopa jest teraz w czołówce. Sama interesuje się tymi ostatnimi i tutaj możecie zobaczyć moje projekty. Zapraszam.

Skomentuj artykuł!