Podziel się:

Słynący z nowatorskich, często kontrowersyjnych rozwiązań Karl Lagerfeld tym razem okazał się dość zachowawczy. Pokaz był wyjątkowo kameralny, bo zaproszono na niego zaledwie 120 osób, a wystrój sali nawiązywał do atelier samej Coco Chanel przy 31 Rue Cambon w Paryżu.

Oprawa

Całe pomieszczenie wyłożono szkłem, dzięki czemu sylwetki modelek można było oglądać właściwie z każdej strony. Stanowiło to ukłon w stronę Mademoiselle, która podobny trik zastosowała w swoim atelier. Na całej długości schodów prowadzących do pracowni rozwieszone były lustra, co dawało projektantce możliwość podglądania gości i śledzenie ich reakcji w czasie pokazów, podczas gdy ona sama pozostawała niewidoczna.

Pastele i minimalizm

W pierwszej części pokazanej kolekcji zdecydowanie przeważały subtelne pastele, zwłaszcza róże, beże i błękity. Jedyny mocniejszy akcent stanowiły pojedyncze kreacje w kolorze indygo. Na początku pokazu uwagę przyciągały tweedowe żakiety zestawione z białymi koszulami i szerokimi spódnicami, kolejny hołd złożony Chanel i jej kultowym już kostiumom. Te zdecydowanie skromne stylizacje podkreślono srebrnymi szpilkami, kapeluszami, spiętymi paskami taliami i głębokimi dekoltami.

Blask i przepych

Druga część pokazu zdecydowanie kontrastowała z pierwszą. Tutaj Lagerfeld posPokaz Chanel Karl Lagerfeldtawił na bogactwo tkanin, fasonów i detali. Błyszczące, mieniące się drobinkami brokatu i metaliczną nitką suknie wykończono białymi lub różowymi piórami. Kryształy, cekiny, głębokie dekolty i kokardy były wszechobecne, ale projektant zdołał zachować umiar. Ozdoby nie przesłaniały sylwetek modelek, które nadal były doskonale wyeksponowane.

Gwóźdź programu

Kulminacyjny moment całego pokazu nastąpił, kiedy na wybieg, pod ramię z Karlem weszła Lily-Rose Depp ubrana zgodnie z tradycją w suknię ślubną. Kreacja w odcieniu pastelowego różu przyciągała wzrok wieloma warstwami tiulu budząc zachwyt widzów i krytyków.

Tagi:
Marika Kuśnierz

Marika Kuśnierz

Miłośniczka stylu vintage i wszystkiego co w modzie nietypowe. Zawsze docenia odwagę i niesztampowe outfity.

3 komentarze

Skomentuj artykuł!