Najpopularniejsze polskie gwiazdy

Podziel się:
polskie gwiazdy

Śluby, rozstania, kolejne ciąże, publiczne kłótnie i modowe wpadki – to tylko niektóre z sytuacji, które powodują, że wokół największych gwiazd robi się głośno, a my wpisujemy ich nazwiska w wyszukiwarkę.

Viva.pl prześledziła internetową historię kariery 25 polskich gwiazd w latach 2004-2018 i sprawdziła, które wydarzenia z ich życia rozpalały klawiatury Polaków. Na podstawie danych z Google Trends powstał Wykres Sławy, na którym widać, czyje nazwiska były najczęściej wpisywane w wyszukiwarkę i dlaczego.

Oto TOP 5 gwiazd, o których najczęściej szukaliśmy informacji!

anna lewandowska

5. miejsce – Anna Lewandowska

Największą uwagę trenerka ściągnęła na siebie w 2016 roku, kiedy Robert Lewandowski ostatecznie potwierdził pogłoski o jej ciąży. Po zdobytym golu w meczu z Atletico, Polak włożył piłkę podkoszulkę i kciuk do ust. Zdjęcie Lewego obiegło media i znalazło się również na Instagramie Ani…To wtedy internauci najczęściej wpisywali jej nazwisko w wyszukiwarce. Do dziś często pojawia się pytanie czy Lewandowska zyskała swą popularność dzięki sławie zdolnego męża? Czy sama próbuje wypromować się na jego sukcesach? Odpowiedzi na te pytania zostawiamy fanom i obserwatorom celebrytki.

edyta górniak

4. miejsce – Edyta Górniak

W przeciągu ostatnich 14 lat nikt nie wzbudził takiego zainteresowania w internecie jak Edyta Górniak wiosną 2004 roku. Natak wysoką liczbę wyszukiwań jej nazwiska wpłynął opublikowany przez artystkę dramatyczny list, zapowiadający zakończenie kariery. List powstał na fali krytyki i prześladowań paparazzich,które spłynęły na wokalistkę. Edyta tak o nich pisała:

Wasz trud zniechęcenia mnie do życia publicznego nie poszedł na straty. Przekroczyliście już wszystkie granice, gubiąc po drodze człowieczeństwo(zupełnie dziś niemodne), wszelką godność i etykę zawodową. No i udało się!! Nie mam już wątpliwości, że nie odnajdę żadnej! przyjemności w wychodzeniu na scenę i rozdawaniu siebie innym!”

magda gessler

3. miejsce – Magda Gessler

Pierwsze zainteresowanie internautów kontrowersyjna postać znanej restauratorki wzbudziła w 2010 roku po premierze pierwszego sezonu“Kuchennych Rewolucji”, natomiast najczęściej wpisywano jej nazwisko w lutym 2016 roku tuż po wprowadzeniu na rynek wędlin sygnowanych jej nazwiskiem. Reklamowane były jako „zdrowa alternatywa”, podczas gdy w tym samym czasie jedna z internautek opublikowała na portalu społecznościowym zdjęcie produktu nienadającego się do konsumpcji.

ewa chodakowska

2. miejsce – Ewa Chodakowska

Największy wzrost popularności znanej trenerki nastąpił w sierpniu 2013 roku,kiedy Ewa publicznie przyznała się do operacji powiększenia biustu. Była to odpowiedź na pytanie jednej z fanek zadane w mediach społecznościowych: „Jak Ty to robisz, że ćwicząc tak intensywnie masz taki duży biust?”.Kolejna dodała zjadliwie: „Trzeba sobie dobre silikony zapodać”.Odpowiedź Chodakowskiej była krótka i na temat:

„Pomogłam naturze i wcale się z tym nie kryje… Potrafię spojrzeć prawdzie w oczy”. Ilość wyszukiwań jej nazwiska w internecie już nigdy nie przekroczyła tego poziomu.

1. miejsce – Robert Lewandowski

Na fali organizowanego w Polsce Euro 2012, piłkarz zdobył pierwszą bramkę podczas meczu Polska-Grecja i pomimo ogólnej klęski naszej reprezentacji podczas turnieju, Lewandowski ściągnął na siebie nie małe zainteresowanie internautów! Jego pierwszy trener,Krzysztof Sikorski wspomina początki kariery Lewego:

„Kiedy teraz patrzę na Roberta, strzelającego gole dla Borussii i reprezentacji Polski, widzę małego Bobka z boiska Varsovii. Te same ruchy, nieco starsza, ale jednak ta sama twarz. I uśmiech, którego nie da się podrobić”.

Na wykresie Vivy! ciekawe wnioski przynosi również porównywanie wyników gwiazdorskich par. Wyraźnie widać choćby to, że tuż po ślubie Radosława Majdana i Małgorzaty Rozenek znacznie częściej wpisywaliśmy w wyszukiwarkę nazwisko byłej Perfekcyjnej Pani Domu.Możemy też sprawdzić, ile gwiazd swoją internetową popularność zawdzięcza występom w programie u Kuby Wojewódzkiego? Kiedy zainteresowanie Antonim Królikowskim było największe i czy miało związek z Julią Wieniawą?

Wszystkie odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych znajdują się na: http://viva.pl/wykres-slawy/.

Marika Kuśnierz

Marika Kuśnierz

Miłośniczka stylu vintage i wszystkiego co w modzie nietypowe. Zawsze docenia odwagę i niesztampowe outfity.

4 komentarze

  1. Sama szukam inspiracji o stylu gwiazd. Szczególnie w odniesieniu do mody i dodatków. Zastanawiam się nad zamianą torebki na saszetkę, podobają mi się saszetki damskie z tego sklepu, co o nich myślicie?

  2. W mojej ocenie saszetki czy torebki to galanteria skórzana, która powinna być szyta w Polsce. Tylko najlepsze marki polskiej galanterii gwarantują jej długowieczność. Dlatego dziewczyny, zwracajcie uwagę na pochodzenie dodatków, ktore kupujecie,

Skomentuj artykuł!