Męska stylizacja zarostu

Podziel się:

W dzisiejszych czasach panowie mają coraz szerszy wybór golarek do pielęgnacji zarostu. Jest tak ze względu na szereg różnych potrzeb. Jeśli Ty również nie wiesz, jaka golarka będzie najlepsza dla Ciebie, przeczytaj artykuł do końca!

Jaka golarka jest najlepsza? Swoją opinią podzielił się z nami Barber- Maciek z Dostojnych Chłopaków

Obecnie fryzjerstwo męskie bardzo się rozwija. Dawniej- panowie mieli podobnie, krótko przystrzyżone włosy, obecnie- tworzymy kreacje na głowach! Od jakiegoś czasu testuję maszynkę do włosów Remington HC9100 z serii HeritageHeritage, która doskonale spełnia różne oczekiwania. Dzięki 11 grzebieniom możemy uzyskać długość od 1,5 mm do 25 mm, a głowica stożkowa daje możliwość pełnej stylizacji i cieniowania bez użycia dodatkowych nakładek, dzięki temu możemy cieszyć się wygodną i płynną regulacją. Mężczyźni mają także różne oczekiwania w kwestii pielęgnacji twarzy i przycinania zarostu. Golarki dzielimy między innymi na te z głowicami rotacyjnymi i foliowymi- porównam je na przykładzie golarek z serii XR oraz XF, zaprojektowanymi przez markę Remington. Jeśli jesteś posiadaczem skóry mniej wrażliwej lub normalnej, będziesz usatysfakcjonowany efektami, które możesz osiągnąć dzięki golarce rotacyjnej R9 z serii Ultimate. Posiada 3 głowice golące z technologią LiftLogic, które odpowiadają za bardzo precyzyjne i dokładne golenie, a to wszystko dzięki specjalnemu systemowi podnoszenia włosa. Pierwsze ostrze unosi i pociąga włoski, a drugie ostrze przycina je bliżej mieszka włosowego, co skutkuje znacznie gładszym goleniem. Budowa golarki rotacyjnej sprawia, że świetnie dopasowuje się ona do nawet najbardziej nieregularnego kształtu twarzy. Sprawdza się przy gęstym i grubym zaroście, zwłaszcza gdy włosy rosną w różnym kierunku. Dodatkowo, ruchy wykonywane golarką rotacyjną, są naturalniejsze, niż w przypadku foliowej. Natomiast, w przypadku, gdy jesteś posiadaczem cery wrażliwej i zależy Ci na precyzyjnym, dokładnym goleniu, idealnie sprawdzi się golarka Style Series F5, wzbogacona technologią ControlCut, która łączy w sobie mikro grzebień z trymerem precyzyjnym, dzięki czemu usuniesz nawet najkrótsze włoski i uzyskasz bardzo dokładne golenie.

Swoimi odczuciami wobec sprzętu podzielił się z nami aktor, Artur Chamski oraz piłkarz, Mateusz Ostaszewski.

Artur:

Przy moim zawodzie często zdarza się, że mój zarost jest częścią mojej charakteryzacji. Bywa, że muszę mieć wystylizowaną brodę, bardziej zaznaczone kontury, a innym razem moja twarz powinna być całkiem gładka. Idealnym rozwiązaniem przy codziennej stylizacji jest golarka foliowa. Z ratunkiem pojawiła się Ultimate Series F9 marki Remington. Optymalne przycinanie zarostu zapewniają folie LiftLogic, ponieważ są wielokierunkowe, dzięki czemu podnoszą włosy pod każdym kątem. Hybrydowy, precyzyjny trymer wychwytuje i przycina dłuższe włosy i przycina nisko położone włosy , zaś z tymi krótszymi, doskonale radzą sobie folie LiftLogic podnosząc włosy pod każdym kątem, dla uzyskania dokładnego golenia. Mój tryb życia jest niewyobrażalnie szybki, więc ważne jest dla mnie tempo pielęgnacji, na szczęście F9 mogę używać również pod prysznicem, ponieważ jest wodoodporna, a dodatkowo golenie trwa znacznie krócej w porównaniu do innych golarek. Warto podkreślić, że skóra nigdy nie zostaje podrażniona! Inną cechą, dzięki której urządzenie marki Remington wkradło się do mojej rutyny, jest ekspresowy czas ładowania. Ultimate Series F9 jest doskonałym elementem codziennej pielęgnacji, dla mężczyzn, którzy przykładają uwagę do precyzyjnej stylizacja zarostu. F9 zagości u mnie na długo!

Mateusz:

Jako piłkarz muszę dbać nie tylko o pielęgnację zarostu na twarzy, ale również o włosy na całym ciele. Wybrałem multigroomer Graphite G5 od Remington, ponieważ daje mi kompleksowe rozwiązanie w zakresie stylizacji! Wszystko, czego potrzebuję, daje mi to jedno urządzenie. Dzięki dziewięciu, różnym nakładkom mogę zdefiniować kontury brody, wystylizować zarost, przyciąć bokobrody, a także ogolić pozostałe części mojego ciała. Golarka posiada samoostrzące się, ostrza z powłoką grafitową , co zapewnia gładkie i precyzyjne cięcie. Podwójny, regulowany grzebień, pozwala mi na osiągnięcie różnych efektów stylizacji brody, a dwustronny pionowy trymer utrzymuje porządek w okolicy nosa, brwi i uszu. Do pielęgnacji całego ciała świetnie sprawdza się z kolei Body Groomer z regulacją przycinania. Jeśli moim priorytetem jest osiągnięcie idealnie gładkiego efektu, używam mini golarki foliowej, a jeśli chcę wygolić kontury, ratuje mnie wysuwany trymer precyzyjny. Plusami jest to, że multigroomer G5 jest bezprzewodowy i wodoodporny. Dzięki G5 od marki Remington moja codzienna pielęgnacja jest precyzyjna, kompleksowa i przyjemna, co daje mi swobodę wyrażania siebie na boisku i poza nim!

Z wypowiedzi panów wynika, że z Remington Style, niezależnie od oczekiwań, preferencji, rodzaju skóry i trybu życia- osiągniesz wymarzony efekt stylizacji i bez problemu wyrazisz siebie. Troska o swój wygląd i samopoczucie jeszcze nigdy nie była tak łatwa i profesjonalna!

Marta Szulc

Marta Szulc

"Viva la Vida"... i nie chodzi wcale o perfum. Życie jest zbyt krótkie by przeżyć je byle jak.

8 komentarzy

  1. To byłby niezły prezent dla mojego faceta 🙂
    Generalnie mam teraz rozminę między portfelem męskim a czymś z zakresu piękna męskiego :p
    Pozdrawiam Diana

  2. Jeśli komuś spieszy się z prezentem, to niech lepiej zrobi zakupy teraz. W Bielsku Białej mamy teraz strajk pracowników galerii i nie wiadomo czy nie potrwa do Świąt. Zastanawiam się czy nie lepiej będzie zamówić wszytko przez internet.

  3. Mój facet ma ładnie wypielęgnowany zarost, ale to tylko dlatego, że regularnie chodzi do barbera. Gdyby nie to, pewnie wyglądałby nieco mniej korzystnie 😛
    pozdrawiam zarośniętych panów, Karolina

Skomentuj artykuł!