Podziel się:

Krynica-Zdrój to jedno z najbardziej znanych uzdrowisk w Polsce. Znajduje się tu 7 zdrojów, a tryskające z nich wody mineralne wykorzystuje się w leczeniu zaburzeń przemiany materii oraz chorób układu trawiennego, moczowego i krążenia. Uzdrowiskowy charakter miejscowości to jednak niejedyny powód, dla którego jest tak chętnie odwiedzana przez turystów. Krynica-Zdrój to też doskonałe miejsce na wyjazd na narty.

Krynica-Zdrój leży na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego i z każdej strony jest otoczona przez wzniesienia Beskidu Sądeckiego. Dlatego też przyciąga nie tylko osoby chcące skorzystać z uzdrowiskowych właściwości tutejszych wód, lecz także miłośników gór. Latem okoliczne wzniesienia zachęcają do długich spacerów, zimą Krynica-Zdrój zmienia się natomiast w raj dla narciarzy. Jeśli więc szukasz spokojnego miejsca na uprawianie sportów zimowych, postaw na Krynicę-Zdrój i komfortowe apartamenty w górach – blisko narciarskich szlaków, pijalni wód mineralnych i innych atrakcji miejscowości.

Wyjazd na narty do Krynicy-Zdrój – ośrodki narciarskie

W gminie Krynica-Zdrój znajduje się 6 stacji narciarskich, które mogą przyjąć nawet 28 tysięcy osób w ciągu godziny. Wszystkie posiadają udogodnienia dla rodzin z dziećmi i są odpowiednie dla narciarzy o różnych stopniach zaawansowania. Gdzie zatem wybrać się na narty w Krynicy-Zdroju i okolicach?

  • Henryk Ski – ośrodek znajduje się w sercu Krynicy-Zdroju, na zboczu Góry Krzyżowej. Średnie pochylenie stoku sprawia, że to idealne miejsce dla początkujących narciarzy.
  • Słotwiny Arena – to 6,5 km tras narciarskich położonych na stokach w Słotwinach. Jako jedyna stacja w okolicy oferuje możliwość jazdy na nartach w nocy.
  • Jaworzyna Krynicka – na stokach Jaworzyny Krynickiej wytyczono 7 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 8,3 km. Można tu też uprawiać snowboard i narciarstwo biegowe.
  • Tylicz Ski – to 6 km rozmaiconych tras. Coś dla siebie znajdą tu też miłośnicy narciarstwa biegowego.
  • Master Ski Tylicz – znajduje się tu 12 tras o zróżnicowanych stopniach trudności. Łącznie do dyspozycji narciarzy jest 7 km tras.
  • Wyciąg narciarski „Tomek-Ski” Tylicz – mieści się na południowym zboczu góry Szwarcowa. Szeroki i bezpieczny stok o długości 300 metrów zapewnia doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa rodzinnego.

W sąsiedztwie Krynicy-Zdroju znajduje się również ośrodek Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla z rozbudowaną siecią wyciągów narciarskich, w tym z najdłuższym w Polsce wyciągiem krzesełkowym.

Sprawdź noclegi Krynica-Zdrój i pozwól sobie na odrobinę zimowego szaleństwa!

Adrianna Mach

Adrianna Mach

Fotografia artystyczna, reklamowa - pasjonatka dwóch odrębnych kategorii. Każde przedsięwzięcie to dla niej nowa historia i całkiem nowe wyzwanie. Na łamach naszego magazynu recenzuje dla Was zarówno komercyjne, jak i amatorskie przedsięwzięcia. Zawsze opisując rzeczywistość bezstronnie i merytorycznie.

8 komentarzy

Skomentuj artykuł!