Podziel się:

Polacy na zakupach są wymagający – chcą kupować tanio i wygodnie. Dotyczy to oczywiście nie tylko zakupów towarów, ale i usług. Chętnie korzystamy również z rozmaitych promocji, także tych bardzo nowoczesnych. Zaliczają się do nich m.in. kody promocyjne, które w ostatnich latach mocno zyskały na popularności. Sprawdzamy, czy faktycznie działają!

Jakie promocje najskuteczniej wpływają na sprzedaż? – Tegoroczna edycja badania „Shoppers’ Perspective” dowodzi, że klienci wciąż preferują takie oferty, które dają im natychmiastową korzyść – ta grupa to aż 57% badanych. To mniej niż rok temu, gdy wybieranie tego typu ofert deklarowało 65% osób biorących udział w badaniu. Chodzi tu o obniżki cen, dodawanie produktu gratis, bon do wykorzystania na kolejnych zakupach albo większą ilość produktu w tej samej cenie – informuje portal hurtidetal.pl. Do grupy tej zaliczają się także kody promocyjne, bonusowe i kody rabatowe, z których z roku na rok korzysta coraz więcej Polaków. Już przeanalizowanie kilku tego typu ofert pokazuje, że są one naprawdę bardzo korzystne dla klientów!

Jak działają kody promocyjne?

Kody promocyjne przywędrowały do Polski z krajów Europy Zachodniej, gdzie znane były od lat. W naszym kraju przełomowy dla ich popularyzacji okazał się rok 2010, kiedy to uruchomiono pierwszy portal internetowy, specjalizujący się w pozyskiwaniu kodów promocyjnych od firm i publikowaniu ich dla klientów. Ci zyskiwali możliwość dokonania tańszych zakupów, firmy zwiększały sprzedaż i otrzymywały dodatkową reklamę, zaś portal zarabiał na prowizjach, jeśli klient dokonał zakupu z wykorzystaniem kodu.

Obecnie kody promocyjne są jednym z najpopularniejszych sposobów na tańsze kupowanie, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, które swoje zachowania zakupowe przenosi do sieci. I tak kod promocyjny – w postaci cyfr i/lub liter, czasami także słowa, należy po prostu wpisać (wkleić) w odpowiednie miejsce podczas dokonywania zakupów i… już. To wystarczy, by cieszyć się rabatem (procentowym albo kwotowym), możliwością darmowej dostawy, próbkami produktów czy gratisem. Co ważne, kody promocyjne może zazwyczaj wykorzystać wiele osób, a ograniczeniem jest jedynie czas trwania promocji.

Bardzo ciekawą odmianą kodów promocyjnych są kody bonusowe, oferowane przez legalnych polskich bukmacherów internetowych jak Fortuna czy Betclic. Jak pokazują statystyki, około połowa Polaków wydaje pieniądze na gry hazardowe, a zakłady sportowe są jedną z najpopularniejszych w naszym kraju odmian gier losowych na pieniądze. Licencjonowani bukmacherzy starają się więc przyciągać do siebie klientów coraz to bardziej atrakcyjną ofertą promocji i bonusów, w której kody bonusowe i kody promocyjne pełnią ważną rolę. Taki kod rabatowy pozwala bowiem na uzyskanie tzw. bonusu powitalnego, czyli dodatkowych pieniędzy, które gracz następnie przeznacza na typowanie wyników.

Najczęściej są to bonusy od depozytu w wysokości 1000 zł (Fortuna) lub bonus 1500 zł (z kodem promocyjnym LVBET) – gdy gracz wpłaca na swoje konto pieniądze, otrzymuje w bonusie na start np. 50% lub nawet 100% wpłaconej kwoty. Może więc typować częściej, zwiększając swoje szanse na wygraną, zaś bukmacher zyskuje klienta, który zostanie z nim na dłużej. Rzadziej oferowane są tzw. darmowe zakłady (freebety). Zazwyczaj można je uzyskać jako rodzaj premii przy zakładaniu u bukmachera konta.

To oczywiście niejedyne przykłady ciekawych kodów promocyjnych, które naprawdę działają, pozwalając konsumentom oszczędzać i zyskiwać. Dzięki niektórym kodom można zapłacić mniej za OC, obniżyć oprocentowanie karty kredytowej czy debetu na rachunku bankowym, uzyskać tańsze wakacje. Możliwości jest naprawdę wiele!

Adrianna Mach

Adrianna Mach

Fotografia artystyczna, reklamowa - pasjonatka dwóch odrębnych kategorii. Każde przedsięwzięcie to dla niej nowa historia i całkiem nowe wyzwanie. Na łamach naszego magazynu recenzuje dla Was zarówno komercyjne, jak i amatorskie przedsięwzięcia. Zawsze opisując rzeczywistość bezstronnie i merytorycznie.

2 komentarze

Skomentuj artykuł!