Jak zrobić oryginalną ściankę do zdjęć?

Podziel się:

Przygotowywanie ścianki do zdjęć staje się coraz bardziej popularne na wszelkiego rodzaju przyjęciach. Choć może kojarzyć się głównie z celebrytami, którzy pozują podczas ważnych premier, to tak naprawdę ma szansę stać się ciekawą atrakcją nawet podczas regularnego przyjęcia urodzinowego. Jak ją samodzielnie zrobić?

Gdzie sprawdzi się ścianka do zdjęć?

To naturalne, że z wyjątkowych uroczystości chcemy mieć równie niezwykłe wspomnienia. Imprezy to również okazja do zrobienia wspólnych zdjęć z rodziną lub przyjaciółmi. Idealnym tłem będzie właśnie ścianka do zdjęć. Coraz częściej pojawia się także na weselach. W końcu zdjęcia z parą młodą na kwiecistym tle z napisem „Love” wyjdą ciekawiej niż na zwykłej pustej ścianie.

Ścianki do zdjęć królują także na imprezach urodzinowych (w szczególności na osiemnastkach), studniówkach, a coraz częściej pojawiają się także nawet na zwykłych sylwestrowych domówkach.

Poza tym ścianka to również dobry pomysł na wydarzenia firmowe. Dzięki temu wzmacnia się rozpoznawalność marki (dlatego w tym przypadku ważne jest, by logotyp był umieszczony w odpowiednim miejscu).

Ścianka do zdjęć DIY – jak ją przygotować?

Przede wszystkim zacznij od wyznaczenia odpowiedniego miejsca. W końcu ważne jest, by wszyscy goście mieli okazję sfotografować się podczas imprezy – dlatego też ścianka powinna być umieszczona w widocznym punkcie, najlepiej gdzieś w okolicach wejścia.

Do samodzielnego przygotowania takiej ścianki z pewnością potrzebny będzie parawan lub ścianka działowa, tapeta i dekoracje (kwiaty, girlandy itp.), napis oraz narzędzia do stworzenia całości, takie jak nożyczki czy taśma.

Alternatywą dla stojącej ścianki do zdjęć jest zaaranżowanie jednej z pustych ścian w pomieszczeniu (lub po prostu jej fragmentu). Wystarczy wydzielić konkretne miejsce, zawiesić girlandy, balony foliowe lub kwiatowe dekoracje i gotowe.

Jeżeli jednak zależy Ci na stworzeniu takiej ścianki od zera, to z pewnością na samym początku należy wybrać konkretny motyw i kupić dekoracje, które będą do niego pasowały. W naszym sklepie znajdziesz bogatą ofertę różnorodnych balonów, a nawet całych girland balonowych. Gdy wszystko będzie już przygotowane, zacznij od naklejenia tapety na parawan. Następnie umieść na niej wszystkie zebrane dekoracje tak, by na środku pozostawić pustą przestrzeń. Napis również umieść w górnej części tak, aby nikt go nie zasłaniał podczas robienia zdjęć.

Ścianka fotograficzna to nie tylko element dekoracyjny, ale także forma atrakcji na gości. Dzięki niej można zebrać wspomnienia z imprezy w postaci wyjątkowych zdjęć.

Adrianna Mach

Adrianna Mach

Fotografia artystyczna, reklamowa - pasjonatka dwóch odrębnych kategorii. Każde przedsięwzięcie to dla niej nowa historia i całkiem nowe wyzwanie. Na łamach naszego magazynu recenzuje dla Was zarówno komercyjne, jak i amatorskie przedsięwzięcia. Zawsze opisując rzeczywistość bezstronnie i merytorycznie.

Skomentuj artykuł!