Podziel się:

Dziś w autobusie słyszałam rozmowę dwóch młodych kobiet na temat mężczyzn. Jak każda chyba kobieta nadstawiłam ucha. Otóż według tych młodych dam, status mężczyzny poznaje się po tym jakim autem jeździ i gdzie pracuje. Drogie panie, nic bardziej mylnego.


O
statusie mężczyzny wcale nie musi świadczyć jego stanowisko, a to jak się nosi i z czym się prezentuje. Mam na myśli dodatki takie jak zegarek, buty czy portfel. Jeśli mężczyzna dba o te szczegóły swojej garderoby, wierzcie mi, to dobrze o nim świadczy. Tak jak o wysokim statusie świadczy markowy zegarek, tak samo doskonałej jakości portfel. Znaczy to tyle, że mężczyzna wie jak chce być postrzegany przez świat i robi to. Portfel to przecież miejsce w którym trzymamy nie tylko pieniądze, ale i inne cenne rzeczy, zatem on musi być doskonały, tak jak mężczyzna który go nosi. I jak każdy dodatek świadczy o swoim właścicielu. Nie chodzi tu o to aby ten portfel był wypchany, raczej o to aby był doskonałej jakości, wszak jak Cię widzą tak Cię piszą.

Wygląd portfela – stawiamy na jakość

Z pewnością nie muszę wyjaśniać, że jeśli jesteś eleganckim mężczyzną, portfel młodzieżowy, obszyty materiałem raczej nie Twego statusu. Wybieraj te, które są wykonane z naturalnej skóry, bo to surowiec zawsze elegancki i modny. I zawsze będzie pasował do outfitu. Wiem, że mężczyźni cenią sobie przede wszystkim wygodę. Jeśli zatem wybierzesz mniejszy model, wersję slim też będzie to trafny wybór. Nie ma potrzeby kłuć w oczy dużym portfelem jeśli takiego nie lubisz. Pamiętaj jednak, że on musi pasować do Ciebie i być w stylu. Co to znaczy? Po prostu musi być wygodny i poręczny, a przy tym funkcjonalny i koniecznie musi wyglądać. Świetnie uszyty portfel, z naturalnej skóry z pewnością doda mężczyźnie prestiżu. Kobiety zwracają na takie detale uwagę. Najlepiej aby taki portfel uszyty był ręcznie, to również podnosi status właściciela. Taki portfel określa mężczyznę jako osobę szanującą tradycję, elegancką i stylową. Najwyższej jakości surowiec plus doskonałe wykonanie to po prostu klasa sama w sobie.

portfel męskiportfel rozkładany portfel w pudelku

Foto powyżej:  duży elegancki portfel męski ze skóry naturalnej, zapakowany w prestiżowe pudełko – jest idealnym pomysłem na prezent dla mężczyzny ceniącego swój styl!

Jaki kolor męskiego portfela wybrać?

Tak naprawdę kolor męskiego portfela nie ma znaczenia, każdy stylowy mężczyzna z pewnością wybierze coś dla siebie. Zwykle panowie wybierają klasyczną czerń, bo po pierwsze pasuje do wszystkiego, po wtóre nie rzuca się w oczy. Jeśli jednak wolisz bardziej awangardowy kolor, nie ma problemu. O Twoim statusie świetnie będzie świadczył zarówno czarny portfel jak i koniakowy. Elegancki męski portfel może być nawet w kolorze niebieskiem, z tym że kolor ten musi współgrać z Tobą. Ale jeśli jesteś odważnym, pewnym siebie mężczyzną, nikt Ci nie zabroni mieć niebiskiego czy koniekowego portfela.

mały portfel slim
Eleganckie pudełko nie tylko zabezpieczy skórzany portfel w trakcie transportu, ale jest też idealne na opakowanie prezentowe
brązowy portfel slim
Portfele typu SLIM to bardzo praktyczna alternatywa dla dużych modeli

Foto powyżej: przykład portfela skórzanego typu SLIM – cienki model jest idealny dla mężczyzny, którzy nie lubią mieć wypchanych kieszeni!

Dziś chciałam zwrócić Panów uwagę na to jak istotne są dla mężczyzny dodatki, jak mogą podkreślić charyzmę właściciela a przede wszystkim jak dużo mogą powiedzieć o jego prestiżu i statusie. Doskonały dodatek jakim jest wysmakowany, idealnie leżący w dłoni portfel męski naprawdę doda każdemu nowoczesnemu i świadomemu siebie mężczyźnie prestiżu i klasy.

Wpis ten został przygotowany dzięki kooperacji z firmą galanteryjną Beveder, dystrybuującą portfele męskie skórzane polskich marek: https://www.belveder.com.pl/sklep/portfele/meskie-skorzane/.

Marika Kuśnierz

Marika Kuśnierz

Miłośniczka stylu vintage i wszystkiego co w modzie nietypowe. Zawsze docenia odwagę i niesztampowe outfity.

6 komentarzy

  1. Kiedyś za symbol statusu faceta odpowiadał samochód, dom, praca . Wszystko się zmienia i sprowadza do drobnostek – jak męski portfel ;).

  2. Uważam, że aby portfel dobrze wyglądał i dobrze świadczył o jego posiadaczu to należy o niego dbać! Wcale nie chodzi o cenę, elegancki portfel męski nie musi być drogi, ale jeśli mężczyzna nie wie jak dbać o portfel skórzany to niestety wydatek rzędu 150zł na niewiele się zda.

    1. Masz rację. Ludzie wydają masę pieniędzy na akcesoria skórzane, nie szanują ich a później narzekają na producentów. O wszystko trzeba dbać, czy to portfel skórzany czy torebka, czy plecak. Każda rzecz wymaga konserwacji i czyszczenia, a przede wszystkim odpowiedniego traktowania!

Skomentuj artykuł!