Podziel się:

nerka damskaChyba zgodzicie się ze mną, że moda bywa przewrotna i kapryśna. Inaczej nie byłaby modą i nie dawałaby nam tylu emocji z każdym nowym sezonem. Jeszcze niedawno nerki na pas były symbolem kiczu lat 90-tych, a dziś?

Dziś powróciły do łask i są absolutnym niezbędnikiem każdej modnej osoby. Trudno się wszak dziwić, bo nerka przecież daje ogromny wachlarz możliwości przy budowaniu stylówki. Obecnie to nie jest jedynie dodatek dla biegacza czy rowerzysty, teraz to absolutny must have w modzie. Poza tym wszyscy wiemy jak bardzo jest praktyczna i funkcjonalna, zwłaszcza na wyjeździe. To właśnie dzięki niej wszystkie najważniejsze rzeczy mamy pod ręką – portfel, klucze czy komórkę. Co jeszcze spowodowało, że dziś saszetka typu nerka przeżywa swój come back? Według mnie jej niesamowity powrót zawdzięcza nowej, absolutnie nowoczesnej odsłonie. Dzisiejsze nerki to przecież cały pakiet wzorów, wykonanych nie tylko z wodoodpornych i praktycznych materiałów, ale właśnie przede wszystkim – z materiałów szykownych, modnych, dotąd zarezerwowanych raczej dla torebek czy plecaków. Tym właśnie są dzisiejsze nerki – to małe podręczne plecaczki i torebki a nie jedynie praktyczna saszetka noszona na górskie wycieczki.

nerka damska

Nerka na pas – jeden dodatek i wiele możliwości

Nerki to jeden z nielicznych gadżetów, które mają w sobie niesamowity potencjał. Dają ogromne możliwości tak zróżnicowanego prezentowania ich, że jak dla mnie to dodatek idealny dla każdego, bo każdy z nas może ją nosić według własnego upodobania i stylu. Niegdyś, w odległych czasach nerkę właściwie nosiło się tylko w pasie, przykrytą bluzką lub swetrem aby przypadkiem nie rzuciła się w oczy. Dziś nerki nie ukrywamy, dziś się nią chwalimy, bo naprawdę jest czym. Jeśli jesteś tradycjonalistą, możesz ją nosić w pasie, ale pamiętaj, teraz na topie jest jej wyeksponowanie a nie ukrycie. Taki sposób noszenia to coś dla wielbicieli wygody ponad wszystko, bo swój niezbędnik masz na wyciągnięcie ręki. Fajnym sposobem jest noszenie jej na boku, niekoniecznie z przodu, bo jak dla mnie za bardzo podkreśla moje wypukłości. Za to na boku, na biodrze, to zupełnie inny outfit – luźny i stylowy.

nerki męskie

Różnorodność stylów noszenia nerek

nerka damska

Warto też dodać, że dzisiejsze nerki niewiele mają wspólnego z tymi z lat 90-tych. Wówczas to był dodatek jedynie konieczny na wycieczkę czy wyjazd. Dziś nerki to piękne gadżety, które uzupełnią stylizację, jak chociażby te wyszywane cekinami czy ćwiekami. Dodają pazura i luzu. Dzisiejsza nerka weszła na salony i nie jest w złym tonie zabrać ją nawet na przyjęcie. Odważne, ale nie budzące już dziś zniesmaczenia. Bo nerki dziś są doskonała alternatywą dla torebki, tym bardziej jeśli zarzucisz ją na ramię i będziesz z dumą się z nią obchodzić.

Jakkolwiek chcesz nosić nerkę, możesz to robić. To Ty decydujesz o sposobie jej prezentowania, bowiem możliwości które daje to pełna dowolność i tylko od Twojej wyobraźni zależy co z nią zrobisz. Tu wszystko jest dozwolone. Taka mała rzecz, a ile możliwości dla nowych stylizacji, czyż nie?

Viktoria Wolamin

Viktoria Wolamin

Zamiłowanie do podróży, mody i dobrego jedzenia. To niewątpliwie trzy najważniejsze pasje Viki.

8 komentarzy

  1. Naprawdę nie wiem o co chodzi z tą nerką. Tyle czasu takie coś istniało, a teraz się wszyscy na to rzucili. Śmiech:D

Skomentuj artykuł!