Eleganckie i modne fryzury na każdą okazję: jak upiąć włosy i jakich kosmetyków użyć?

Podziel się:
jak szybko upiąć włosy

Fryzury ze spiętymi włosami to modne uczesania, które sprawdzą się na każdą okazję, a zwłaszcza elegancką kolację. Spinanie włosów można wykonać na kilka prostych sposobów, używając do tego odpowiednich kosmetyków, np.: lakieru do włosów, sprayu nabłyszczającego czy pudru dodającego objętości. Jeśli szukasz porad na to, jak uczesać się modnie, elegancko i szybko, ten poradnik jest dla ciebie.

Jak szybko i ładnie spiąć włosy – 3 pomysły na modne fryzury

  • Spinanie włosów długich na dwa warkocze

Jak łatwo upiąć włosy posiadając długie i gęste kosmyki? To proste! Wystarczy spiąć włosy w wysoki kucyk. Następnie należy je podzielić na dwie części i każdą z nich zapleść w warkocz. Teraz oba warkocze wystarczy opleść wokół gumki do włosów podtrzymującej kosmyki, a całość podpiąć po bokach wsuwkami.

  • Spinanie długich włosów z grzywką – opaska z warkocza

Panie posiadające grzywkę i długie bądź średniej długości włosy mogą upiąć włosy w urokliwą fryzurę wykończoną opaską z warkocza. Modna i bardzo romantyczna fryzura sprawdzi się zarówno na randce z ukochanym, jak i na co dzień, np. do pracy. Włosy należy podzielić na dwie części (zbieranie włosów zaczynając od góry). Górną zebraną część kosmyków trzeba spryskać lakierem, lekko natapirować specjalnym grzebieniem (aby unieść je od nasady) i spiąć spinką. Pozostałe włosy rozdziel na pół i ułóż w kierunku klatki piersiowej. Zapleć dwa warkocze, które następnie opleć wokół głowy, tworząc z nich opaskę.

  • Spinanie włosów średniej długości – niski, swobodny koczek

Spinanie włosów w koczek to prosta fryzura, którą można wykonać w kilka minut. Wystarczy włosy zaczesać do tyłu i spiąć w niski kucyk (przy samej szyi). Koński ogon należy spryskać lekko lakierem i natapirować, a następnie uformować z niego luźny kok. Fryzura nie musi być idealna, jej istotną jest delikatny nieład, który dodaje jej uroku i dziewczęcego wdzięku.

Spinanie włosów – niezbędne kosmetyki i akcesoria

Niezbędne kosmetyki do upinania włosów, to: pianka, lakier utrwalający, krem wygładzający bądź podkreślający loki, a dla włosów cienkich – specjalny puder dodający objętości. Do wykonania luźnych fryzur wystarczy szczotka do rozczesywania, grzebień do tapirowania i duża ilość wsuwek, spinek lub gumek. Kosmetyki i akcesoria do czesania włosów można kupić za pośrednictwem drogerii internetowej Superkoszyk, gdzie dostępne są również inne produkty, takie jak: kosmetyki kolorowe, akcesoria domowe czy środki czystości różnych marek, takich jak producent chemii do domu Unilever Polska.

Upięte włosy – fryzura na każdą okazję

Fryzury – upięcia to uczesania na każdą okazję, od zwykłego dnia po bardziej formalne wyjścia, jak eleganckie przyjęcie, kolacja wigilijna czy spotkanie biznesowe. Spięte włosy najlepiej prezentują się na kosmykach długich i średniej długości.

Czytaj także: Jak pielęgnować długie włosy?

Marta Szulc

Marta Szulc

"Viva la Vida"... i nie chodzi wcale o perfum. Życie jest zbyt krótkie by przeżyć je byle jak.

3 komentarze

Skomentuj artykuł!