Dywany shaggy, czyli za co kochamy włochacze

Podziel się:
dywany shaggy ecru

Dywany shaggy to bez wątpienia hit ostatnich lat. Nic dziwnego! Wyjątkowo długie, gęste runo, nieszablonowy design, bogactwo dostępnych wzorów i kolorów oraz stosunkowo korzystna cena sprawiają, że kobierce te coraz częściej goszczą w naszych domach.

„Włochacze” – dywany shaggy

Cechą wyróżniającą tych dywanów jest długie, gęste i miękkie runo. Standardowo wysokość włosia oscyluje w granicach czterech centymetrów, ale zdarzają się też modele, w których długość nitek sięga sześciu, siedmiu, a nawet dziesięciu centymetrów.

Wykonanie i właściwości

Dywany shaggy najczęściej wykonuje się z materiałów syntetycznych, polipropylenu, poliestru lub akrylu, choć coraz częściej można też spotkać modele wełniane. Te pierwsze cechują się przede wszystkim dużą wytrzymałością, łatwością w utrzymaniu w czystości i, co ważne, antyalergicznością oraz antystatycznością. Z kolei dywany wełniane wyróżniają się szeregiem właściwości prozdrowotnych, takich jak zdolność regulowania mikroklimatu w pomieszczeniu. Niestety jednak idzie to w parze z dość wysoką ceną, przez co nie każdy może sobie na taki kobierzec pozwolić.

Do salonu, do sypialni, do pokoju dziecięcego…

Bogactwo wzorów i fasonów włochaczy czyni je dywanami uniwersalnymi. Doskonale sprawdzą się zarówno w salonie, sypialni, jak i w pokoju dziecięcym. W pierwszym przypadku nadadzą wnętrzu charakteru i uczynią je reprezentacyjnym, w drugim stworzą nastrojową, przytulną atmosferę, w trzecim natomiast, będą stanowiły wymarzoną przestrzeń do zabawy i… amortyzację dla upadków malucha.

Adrianna Mach

Adrianna Mach

Fotografia artystyczna, reklamowa - pasjonatka dwóch odrębnych kategorii. Każde przedsięwzięcie to dla niej nowa historia i całkiem nowe wyzwanie. Na łamach naszego magazynu recenzuje dla Was zarówno komercyjne, jak i amatorskie przedsięwzięcia. Zawsze opisując rzeczywistość bezstronnie i merytorycznie.

2 komentarze

Skomentuj artykuł!