Podziel się:

Dlaczego warto korzystać z klapek basenowych?

Kiedy wybieramy się na basen, obowiązkowym sprzętem jest strój kąpielowy, czepek oraz ręcznik. Jednak warto także pamiętać o zabraniu ze sobą klapek basenowych. Dlaczego są tak ważne? Miejski basen to przyjazne miejsce, gdzie możemy przeprowadzić trening pływacki, albo po prostu przy umiarkowanym ruchu, zrelaksować się w wodzie, po ciężkim dniu w pracy. Zalety pływania odkryto także w rehabilitacji, kiedy często ta aktywność jest zalecana, aby np. wzmocnić mięśnie posturalne. Niestety basen to także miejsce, do którego przychodzi wiele osób, część z nich może mieć infekcje grzybicze. Według statystyk, na tę dolegliwość cierpi około 21% Polaków. Oczywiście nie oznacza to, że idąc na basen, na pewno ulegniemy zakażeniu grzybicą, baseny są regularnie odkażane i czyszczone. Jednak z pewnością warto dodatkowo zabezpieczyć nasze stopy. Idealnie nadają się do tego właśnie klapki basenowe. Lekkie, wykonane z gumy lub specjalnego tworzywa nie tylko zabezpieczają naszą stopę przed infekcjami, ale także dzięki antypoślizgowej powierzchni chronią przed przypadkową kontuzją.

klapki basenowe

Uniwersalne klapki basenowe

Oczywiście klapki basenowe nie nadają się wyłącznie na basen. Producenci prześcigają się w projektowaniu nowych modeli, które nie tylko są funkcjonalne, ale także świetnie wyglądają. Klapki basenowe, to obuwie idealne na upalne lato. Bez nich trudno wyobrazić sobie wyjazd na wakacje. Klapki zarówno świetnie sprawdzą się podczas spacerów po plaży, jak i w ogrodzie, czy na łonie natury.

Klapki basenowe Lano

Interesującą propozycję klapek basenowych przygotowała firma Lano, która jest liderem w dziedzinie produkcji modnego i taniego obuwia. Wśród oferowanych modeli znajdziemy klapki męskie, damskie oraz dla juniora. Natomiast szeroki wachlarz wzorów sprawia, że każdy wybierze coś idealnego dla siebie. Warto też wspomnieć, że dzięki zastosowaniu trwałych materiałów, klapki basenowe Lano zapewniają bezpieczeństwo oraz wysoki komfort użytkowania.

Marika Kuśnierz

Marika Kuśnierz

Miłośniczka stylu vintage i wszystkiego co w modzie nietypowe. Zawsze docenia odwagę i niesztampowe outfity.

3 komentarze

Skomentuj artykuł!