Czym czyścić skórę?

Podziel się:
czym czyścić skórę

Jeśli zastanawiasz się, jak wyczyścić skórzaną odzież i akcesoria tak, tak żeby nie ich nie zniszczyć, ten artykuł jest dla Ciebie. Stworzyliśmy garść uniwersalnych porad. które pozwolą Ci utrzymać Twoje ulubione dodatki i galanterię w nieskazitelnej czystości. Nie wiesz, jak usunąć tłuste plamy z ulubionej torebki albo chcesz szybko przed imprezą odświeżyć swoją ulubioną skórzaną kurtkę? Oto domowe sposoby na czyszczenie skóry naturalnej, które są bezpieczne, skuteczne i tanie.

portfel skórzany

Domowe sposoby na skórę

  • Do czyszczenia skóry można wykorzystać ubite na sztywno białko jaja kurzego z dodatkiem kilku kropel terpentyny. To bardzo skuteczny i popularny środek do czyszczenia skóry. Metoda szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku tłustych zabrudzeń.

  • Świeże mleko natomiast bardzo dobrze nadaje się do czyszczenia skór lakierowanych. Należy zwilżyć szmatkę w zimnym mleku, a nadmiar odcisnąć i wilgotną tkaniną przetrzeć całą powierzchnię.

  • Wiele zabrudzeń z powierzchni jasnych wyrobów skórzanych można usunąć za pomocą zwykłej gumki do ołówka.

  • Skórka z czerstwego pieczywa pozwala wyczyścić szorstkie skóry takie jak zamsz czy nubuk. Warto robić to po każdym użyciu.

  • Ocet ma mnóstwo zastosowań i nada się również do czyszczenia wyrobów ze skór licowych. Należy dodać niewielką jego ilość do wody i takim roztworem przemywać brudne powierzchni

  • Sok z cytryny. Niezbyt silnie zabrudzone skórzane ubrania, buty i torebki spokojnie możemy przetrzeć ściereczką zwilżoną w zwykłej wodzie.

  • Mąka ziemniaczana i benzyna to mieszanka dla osób noszących skórzane ubrania, czyli najczęściej motocyklistów. To połączenie to jeden z popularniejszych domowych sposobów na czyszczenie skórzanych ubrań. Szczególnie dobrze radzi sobie z tłustymi plamami. Papkę należy nałożyć na brudne miejsce i delikatnie czyścić za pomocą ściereczki.

Skóra jest bardzo popularnym i wdzięcznym materiałem, z którego powstają wysokiej jakości buty, torebki i ubrania. Taka odzież i akcesoria mogą jednak sprawiać problemy, jeżeli chodzi o ich utrzymanie w czystości. Wyrobów skórzanych nie można prać. Istnieją specjalistyczne punkty czyszczące skórzaną odzież i akcesoria, z powodzeniem jednak można również skorzystać z domowych metod.

Adrianna Mach

Adrianna Mach

Fotografia artystyczna, reklamowa - pasjonatka dwóch odrębnych kategorii. Każde przedsięwzięcie to dla niej nowa historia i całkiem nowe wyzwanie. Na łamach naszego magazynu recenzuje dla Was zarówno komercyjne, jak i amatorskie przedsięwzięcia. Zawsze opisując rzeczywistość bezstronnie i merytorycznie.

5 komentarzy

Skomentuj artykuł!