Anja Rubik skończyła 35 lat!

Podziel się:
Sesja Anja Rubik dla Cosmopolitan 1998

W tym tygodniu 35 urodziny obchodziła jedna z najsłynniejszych polskich modelek, Anja Rubik. Urodzona 12 czerwca 1983 roku w Częstochowie ikona mody jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych modelek na świecie, królując w biznesie od 20 lat! Duma polskiego modelingu ma na swoim koncie dziesiątki kampanii, setki okładek magazynów i niezliczoną ilość pokazów. Przez lata pracowała ze wszystkimi wielkimi domami mody, robiąc oszałamiającą karierę. Jednak moda to dla Anji nie wszystko! Rubik udziela się społecznie, wyraża swoje polityczne opinie i pracuje przy wielu kreatywnych projektach, będąc świetną bizneswoman. Z okazji urodzin muzy Anthony’ego Vacarello postanowiliśmy przypomnieć jak wyglądały początki jej kariery, oraz zebrać nasze ulubione okładki na których pojawiła się Anja!

Młodziutka Anja na zdjęciach w wieku piętnastu, szesnastu i osiemnastu lat.

Anja Rubik zainspirowana supermodelkami z lat 90 od najmłodszych lat pragnęła pójść w ich ślady. Swoją własną przygodę z modelingiem rozpoczęła bardzo wcześnie, w wieku zaledwie 15 lat, kiedy to w 1998 roku podpisała kontrakt z warszawską agencją D’vision. Nie musiała czekać długo na pierwsze sukcesy! Tego samego roku pojawiła się jej pierwsza sesja dla polskiego wydania magazynu Cosmopolitan:

Sesja 15-letniej Anji dla magazynu Cosmopolitan, listopad 1998.

To był dopiero początek! Rok później Anja zadebiutowała na wybiegach w Paryżu, w sezonie jesień/zima 1999 chodząc dla takich projektantów jak Givenchy czy Nina Ricci. Świat mody pokochał jej smukłe długie nogi, wielkie oczy i anielską dziewczęcą buzię.

Anja Rubik i Julia Stegner w kampanii domu mody Chloe, 2005 rok

Ważnym momentem w karierze polskiej modelki była pierwsza kampania marki Chloe, którą Anja zabookowała w 2005 roku. Dzięki tej sesji jej kariera nabrała rozpędu i wkrótce na jej koncie pojawiły się kolejne kampanie największych domów mody, jak Armani czy Guy Laroche.

anja rubik okladka numero kwiecien 2005 greg kadel

W kwietniu tego samego roku pojawiła się pierwsza okładka Anji Rubik. W długich blond włosach pozuje przed Gregiem Kadelem dla renomowanego francuskiego magazynu Numero.


Chociaż w międzyczasie pojawiła się na łamach wielu znanych magazynów, a jej twarz zdobiła liczne okładki na swoją pierwszą w Vogue musiała poczekać kilka lat. W lipcu 2008 z nową, zadziorną fryzurą pojawiła się na okładce niemieckiego wydania Vogue. Zdjęcia wykonał Alexi Lubomirski, słynny fotograf z którym modelka niejednokrotnie pracowała w kolejnych latach. Od tego czasu Anja zrobiła przeszło czterdzieści okładek najważniejszego magazynu modowego, wow!

 

 


okładka vouge anja rubik 2010

Jedna z naszych ulubionych okładek modowej biblii z udziałem Anji. Marcowe wydanie hiszpańskiego Vogue z 2010 roku. Uchwycona przez Patricka Demarcheliera, wygląda niezwykle dziewczęco i radośnie. Modelka niczym kameleon bez problemu wciela się w najróżniejsze role.

https://vossp.com/wp-content/uploads/2018/06/anja rubik najlepsze okładki


Dla kontrastu drapieżna i odważna okładka magazynu I-D z 2011 roku. Dowód na to, że niezależnie od koloru włosów czy fryzury Anja wygląda fenomenalnie i może wcielać się zarówno w role drapieżnego wampa jak i słodkiej kobietki.


 

 

 

 


Anja nie wstydzi się nagości. W 2011 roku pojawiła się nago na okładce polskiego magazynu VIVA, gdzie w odważniej sesji towarzyszył jej ówczesny mąż, Sasha Knezevic. Choć rozebrana sesja zrobiła swojego czasu sensacje, trzeba przyznać, że zdjęcia są piękne i subtelne.

okładka viva polska anja rubik 2011.

 


Na koniec zestawienia okładka, której nie mogliśmy ominąć! Pierwszy numervoguepoland-march18-anja-rubik polskiego wydania Vogue, na którym Anja pozuje z Małgorzatą Belą. Okładka ta wzbudziła wiele sensacji i kontrowersji. Nowatorska estetyka Juergena Tellera, który fotografował modelki, podniosła wiele dyskusji w społeczeństwie.

Marika Kuśnierz

Marika Kuśnierz

Miłośniczka stylu vintage i wszystkiego co w modzie nietypowe. Zawsze docenia odwagę i niesztampowe outfity.

2 komentarze

  1. Niesamowite jak ta kobieta wygląda. Za nic bym jej nie dała tylu lat. Widać, że wie co robi… 🙂 Styl równie wyrazisty co Izabeli Janachowskiej o czym piszą w serwisie Moda na Tak.

Skomentuj artykuł!