Podziel się:

Sarah Burton słynie ze swojego zainteresowania światem przyrody, któremu daje wyraz w praktycznie każdej kolekcji przygotowywanej dla domu mody Alexander Mcqueen. Tym razem artystka postanowiła szukać inspiracji w Kornwalii, krainie pogańskich wierzeń, celtyckich społeczności i baśniowych istot.

Celtyckie drzewko szczęścia

Szczególne zainteresowanie obudziła w Burton celtycka historia o cloutie, magicznym drzewku szczęścia, na którym wieszano symbolizujące życzenia wstążki. W najnowszej kolekcji znalazło to wyraz w prostych, linearnych strojach luźno opadających wzdłuż ciał modelek, gdzieniegdzie tylko przewiązane długimi paskami, których końce niedbale opadały ku ziemi.

Leśne nimfy w sneakersach

Modelki budziły skojarzenie z leśnymi nimfami otoczonymi plątaniną roślin i drzew, które za sprawą jakiejś niewyjaśnionej siły znalazły się w świecie haute couture. Dopasowane fasony mieszały się z lejącymi się, wyszywanymi kwiatami sukniami z tiulu i jedwabiu, asymetrycznymi żakietami i tunikami, a długie, budzące skojarzenie z trawą rosnącą na leśnej polanie frędzle zwisające z torebek i szwów wielu sukien podkreślały „dzikość” kolekcji. Ten mistyczny, baśniowy krajobraz wspaniale dopełniały noszone przez modelki sneakersy. W tym kontekście sportowe buty stanowiły nawiązanie do współczesności i nowoczesności, a jednocześnie wzmacniały reprezentowany przez modelki/nimfy pogański związek z Matką Ziemią.

Baśń w rockowym wydaniu

Całości dodawały charakteru akcenty rockowe, nabijane ćwiekami botki, krótkie skórzane kurtki, szerokie bransoletki i zdobione srebrnymi okuciami kopertówki. Na pozór niedbale związane włosy modelek i naturalne makijaże z jednej strony nawiązywały do świata przyrody, z drugiej natomiast budziły skojarzenie z silną, współczesną kobietą, która pomimo baśniowej otoczki, twardo stąpa po ziemi i niestrudzenie dąży do swoich celów.

Marika Kuśnierz

Marika Kuśnierz

Miłośniczka stylu vintage i wszystkiego co w modzie nietypowe. Zawsze docenia odwagę i niesztampowe outfity.

2 komentarze

Skomentuj artykuł!