3 pomysły na imprezowy makijaż oczu

Podziel się:
imprezowy makijaż

Każda z nas podczas spotkań towarzyskich chciałaby wyglądać wystrzałowo. Mając na uwadze weekendową imprezę już od początku tygodnia w myślach tworzymy stylizację, wizję manicure, wygląd makijażu. Szczególnie teraz warto poświęcić uwagę na makijaż oczu – zbliżający się sezon świąteczno-sylwestrowo-karnawałowy pozwala nam na szaleństwo i ekstrawagancję na powiekach i nie tylko. Poniżej przedstawiamy trzy nasze pomysły na zjawiskowy imprezowy makijaż oczu dla każdej z nas.

Przydymione oko – czemu nie!

Smoky eye to niewątpliwie faworyt wielu kobiet na całym świecie – ten rodzaj makijażu oka dodaje nam tajemniczości, a jednocześnie pasuje większości z nas (szczególnie w odcieniach brązu i szarości) – do tego wystarczą wytuszowane rzęsy, odrobina błyszczyka lub pomadki w odcieniu nude, np. Golden Rose Soft & Matte Creamy Lip Color – Matowa pomadka do ust w odcieniu 106, i jesteśmy gotowe!

Cut crease – szczypta ekstrawagancji dla każdej z nas.

Czym właściwie jest zagadkowo brzmiące cut crease? To nic innego jak określenie makijażu oka z widocznym odcięciem powieki ruchomej i z mocno wyciągniętą ku górze kreską wykonaną eyelinerem. Do wykonania tego makijażu będą nam potrzebne cienie do powiek paleta i eyeliner z precyzyjnym aplikatorem, np. Golden Rose Smart Liner Matte&Intense Black Eyeliner – Smart liner z filcową końcówką. Ten rodzaj makijażu należy raczej do tych dla osób zaawansowanych – więc jeśli zaczynasz swoją przygodę z makijażem to lepiej sprawdzi się smoky eye lub makijaż, który opisujemy poniżej.

Kocie oko – czyli oczaruj zalotnym spojrzeniem

Ostatnią propozycją wieczorowego makijażu oka jest tzw. „kocie oko”. Do jego wykonania potrzebny będzie nam tak samo jak poprzednio eyeliner (do wykonania kreski), cienie do powiek paleta, która rozjaśni skórę powiek i sprawi, że wykonana kreska będzie miała lepszą „przyczepność”, co ostatecznie wpłynie na trwałość wykonanego makijażu. Sam rodzaj makijażu jest popularny od długiego czasu – jest to trick wizażystów na optyczne powiększenie niewielkich oczu.

To na jaki makijaż zdecydujesz się tym razem?

Marta Szulc

Marta Szulc

"Viva la Vida"... i nie chodzi wcale o perfum. Życie jest zbyt krótkie by przeżyć je byle jak.

1 Komentarz

Skomentuj artykuł!