Ekologiczna księżniczka, czyli Emma Watson w sukni Elie Saab

Podziel się:
Emma Watson

Wszyscy już chyba przyzwyczailiśmy się do perfekcyjnych stylizacji Emmy Watson, tym jednak razem aktorka przeszła samą siebie. Na chińskiej premierze swojego najnowszego filmu, fabularnej wersji jednej z najpiękniejszych bajek Disneya “Piękna i Bestia”, gwiazda wyglądała jak najprawdziwsza księżniczka! Wrażenie jeszcze bardziej spotęgowała sceneria. Cała impreza odbyła się bowiem w chińskim Disneylandzie w Szangahju.

Suknia od Elie Saab

Watson zadecydowała się na cielistą suknię z kolekcji Elie Saab, libańskiego projektanta znanego z intrygujących połączeń detali i inspiracji czerpanych z kultury wschodniej i zachodniej oraz zamiłowania do szlachetnych materiałów. Stworzenie składającej się z wielu elementów – sukni i zaopatrzonej w czterometrowy tren peleryny – kreacji wymagało od artytsty wykorzystania aż 15 metrów tiulu. Całość została misterenie ozdobiona połyskującym haftem wykonanym srebrną, jedwabną nicią oraz niezliczoną ilością cekinów, koralików i kamieni.

 

Niewątpliwymi walorami całej stylizacji są Emma Watson suknia Elie Saabfryzura i makijaż. Aktorka postawiła na klasyczne, eleganckie upięcie włosów, z subtelnie wymykającymi się kosmykami . Jeśli natomiast chodzi o makijaż, to jedynym mocniejszym akcenetem w całym looku są usta. Pomalowane czerwoną, kuszącą pomadką w soczystych barwach zwracają uwagę i wprowadzają kolor w tę skoądinąd stonowaną stylizację.

Ekologiczna księżniczka

Wspominana suknia została została wykonana na specjalne zamówienie dwudziestosześcioletniej gwiazdy. Cały wykorzystany w pracy nad kreacją materiał został pozyskany z resztek po poprzednich kolekcjach Saab. W ten sposób Emma Watson promuje tutaj ekologiczne podejście do życia. Nie jest to zresztą przypadek odosobniony. Aktorka regularnie pojawia się w ubraniach z odzysku. Wystąpiła już w sukience z poliestru z recyklingu, która została wyprodukowana z plastikowych butelek czy wełnianych spodnie od Oscara de la Renty. Udowadnia tym samym, że zgoda najprawdziwszej haut couture i zwykłego, przyjaznego środowisku życia jest jak najbardziej możliwa, a nawet wskazana.

Viktoria Wolamin

Viktoria Wolamin

Zamiłowanie do podróży, mody i dobrego jedzenia. To niewątpliwie trzy najważniejsze pasje Viki.

6 komentarzy

  1. Mi podoba się fakt, że coraz więcej odzieży wytwarzanych jest z odnawialnych surowców. Sukienki, torby, czy przykłady ponownego przerabiania plecaków ze skóry ekologicznej – jak tutaj na Brytyjka.pl. Coraz więcej jest takich sklepów, które dbając środowisko przyczyniają się do ochrony ekologii.

Skomentuj artykuł!